Ekip

Biz çeşitli becerilere ve farklı alanlarda deneyime sahip yetenekli profesyonellerden oluşan küçük bir ekibiz. Yaptığımız işi seviyor ve bunu tutkuyla yapıyoruz.

Amacımız; Türk basketboluna yeni yıldızlar yetiştirmek ve oyuncularımızın sorumluluk sahibi, özgüvenli ve kişilik olarak sağlam bireyler olmalarına yardımcı olmaktır.

Zeynep Atagül

Kurucu & Baş Antrenör

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra Galatasaray Spor Kulübü’nde basketbol kariyerine başladı. Yaklaşık 5 sezonluk oyunculuk kariyerinin ardından bu camianın içinde kalmaya karar verdi. Çocuklara olan ilgisi dolayısıyla; basketbolun bireylere kattığı gibi disiplinli, sağlıklı ve ahlaklı sporcular yetiştirebilmek hedefiyle yola çıktı. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamladıktan sonra, 2003 yılından itibaren çeşitli kulüplerde basketbol antrenörlüğü yaptı. 2017-2018 sezonu itibariyle, kendi kulübü olan Atagül Basketbol Akademi’de; sporcuların her türlü fiziksel ve psikolojik motivasyonlarını sağlamayı, onlar için sahadaki bir antrenörden ziyade hayatlarına her anlamda yön verebilen bir eğitmen olmayı hedef edinerek çalışmalarını sürdürüyor.

Ferhat Akagündüz

Antrenör

1999 İstanbul doğumlu olan antrenörümüz, eğitimini Gelişim Üniversitesi Antrenörlük Bölümü 2.sınıf öğrencisi olarak sürdürmektedir. Bakırköy Spor Kulübü’nde basketbola başlayıp aynı yerde parlak kariyerini sonlandırmıştır. Genç yaşına rağmen tecrübeli olup sırasıyla Bakırköyspor, Pars Spor Kulübü ve şu an da Atagül Basketbol Akademi’de devam etmektedir. Oyunculuk tecrübesini gençlere aktarabilmek adına kulübümüz staff’ında yer alan Ferhat Akagündüz, çeşitli yaş gruplarında Head Coach ve Asistan Coach olarak görevini sürdürmektedir.


Emir Selimoğlu

Antrenör

Kişisel geçmişinizi, önemli başarılarınızı veya ilginç bir olayı içeren kısa bir1996 yılında İstanbul’da doğdu. Basketbol hayatına oyuncu olarak Bakırköy Spor Kulübü’nde başladı. Kurucu Zeynep Atagül antrenörlüğünde geçirdiği başarılı 2 sezonun ardından sırasıyla, İTÜ ve Dostlukspor Kulübü’nde forma giydi. Ardından Zeynep Atagül’ün yardımcısı olarak Bakırköy Spor Kulübü’nde antrenörlük kariyerine başladı. 2 sene boyunca erkek ve bayan takımlar olmak üzere bütün kategorilerde yardımcı antrenörlük görevini üstlendi. 2017-2018 sezonu itibariyle Atagül Basketbol Akademi Spor Kulübü’nde antrenörlüğe başladı. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi  – New Jersey Institute of Technology Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde tamamladı.

Bizimle çalışmak ister misiniz?